Druhé místo na turnaji v Linzi

Tento víkend 16. až 18. srpna se naše mužstvo účastnilo mezinárodního turnaje v rakouském Linzi. Během třídenního programu jsme se postupně utkali s domácím HC Linz AG, italským týmem Handball Meran Alperia a extraligovými Lovosicemi.

Tento turnaj proběhl za podpory fondu malých projektů INTERREG Rakousko - Česká republika.

Shrnutí výkonů čtěte pod fotografií.

HC LINZ AG 22 : 21 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

I druhý zápas, který jsme sehráli s naším rakouským soupeřem z Linze během jednoho týdne, končí těsným výsledkem. První poločas, který jsme prohráli 10:15, byl ve znamení našich chyb a netrpělivých akcí. Druhý poločas, kde jsme již hráli to co chceme, přinesl výrazné zlepšení. Bohužel to na otočení zápasu těsně nestačilo. Šanci dostali všichni hráči.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 20 : 18 HANDBALL MERAN ALPERIA

Proti italskému soupeři slavíme výhru! V prvním poločase jsme neproměnili velké množství šancí a vyprodukovali jsme velké množství chyb. Ve druhém jsme zpřesnili hru a ještě zlepšili obranu. V 52. minutě jsme vedli 17:12. Konec už byl z naší strany unavený, ale dokázali jsme zvítězit 20:18. Velmi dobrý výkon předvedla celá obrana i brankář Šimovček.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 30 : 23 LOVCI LOVOSICE

"Turnaj jsme zakončili zodpovědným výkonem. Fungovala obrana i postupný útok. Samozřejmě je zde stále velký prostor pro zlepšení, ale turnaj ukázal, že jsme na dobré cestě a tým má charakter," shrnuje výkony týmu hlavní trenér Pavel Hladík.

Na turnaji jsme obsadili celkové druhé místo za domácím týmem Linze.