Rozhovor s trenérem A-týmu o letní přípravě

Letní příprava A-týmu je v plném proudu! Jaké jsou dosavadní dojmy hlavního kouče čtěte v rozhovoru! 


157.jpg

1. Tým má za sebou první dva týdny přípravy, jak jste zatím spokojen s přístupem hráčů?

S průběhem přípravy jsem zatím relativně spokojený, i když máme určité komplikace. Luboš Bartůněk má zánět a ještě týden dva bude mimo tým. Pamphile Bassomben čeká na vízum a k týmu se připojí zhruba za 2 – 3 týdny. Což jsou pro nový tým určitě komplikace. Na druhou stranu ti hráči, kteří v přípravě jsou, trénují dobře a za 14 dní vidíme velký posun. Tedy s tím jsem rozhodně spokojený.

2. Jak přišli hráči po letní pauze připraveni?

Už první týden ukázal, že přišli nejlépe připraveni za tři roky, co jsme v extralize. Přistoupili k tomu opravdu profesionálně a hlavně silová připravenost byla při vstupních testech na výborné úrovni.

3. Co říkáte na práci nových posil?

To co předváděli v prvních čtrnácti dnech je na potřebné úrovni. Jejich přístup je příkladný, ale to platí pro celý tým. Ale rozhodovat se bude na hřišti a těch změn bylo opravdu hodně. Odešli Kežič, Schams, Štěrba, Živojinovič, Skalický a Václav. Mimo jiné nenastoupili do přípravy kvůli pracovní vytíženosti Pavel Najman a Jan Strejček, kteří by měli být tahouny B týmu a v případě problémů jsou nám připraveni pomoci. Jen tito hráči by postoupili do play off. Jsme tedy v očekávání, co nám ukážou první přátelské zápasy. S týmem se navíc stále připravují dva nadějní dorostenci Jiří Gregorovič a Ondřej Řepa, kteří ukazují, že s nimi musíme v budoucnu počítat. Oba se porvou o svou šanci prosadit se do A týmu a získat dlouhodobou smlouvu.

4. Ostatní dorostenci už se s vámi tedy nepřipravují?

Ostatní hráči se připojili zpět ke staršímu dorostu. Jakub Grulich vypadal dobře, ale pro gólmana je přechod vždy těžký. Rozdíl v razanci střelby je obrovský. Navíc bude Jakub leader staršího dorostu, proto je důležité, aby byl s týmem. Je ovšem možné, že ho v průběhu přípravy ještě vyzkoušíme. Co se týče dalších hráčů, Jakub Flajsar nám oznámil, že od příští sezóny podepsal smlouvu v jiném klubu, takže po této sezóně náš klub opustí. Z toho důvodu upřednostníme v áčku hráče, kteří jsou perspektivní pro náš klub. Tento týden byl s týmem i Ondřej Timco a vedl si dobře. Je tedy možné, že i jeho v nějakém úseku přípravy ještě vyzkoušíme.

5. Jak na vás zatím působí nový tým?

Lidsky je to super, strašně si to sedlo. Na tréninku je opravdu super atmosféra. Kluci co přišli, mají opravdu velmi dobrý přístup, a proto je tým bez problémů přijal. Navíc i lidsky to jsou velmi vhodné typy. Ale to byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme je přivedli. Co se týká hry, je už v tuto chvíli jasné, že budeme hrát úplně jinou házenou než v minulé sezóně. Tým působí mnohem dynamičtěji a má větší tlak do přechodu. Myslím, že budeme dávat více branek, ale na druhou stranu můžeme dělat více technických chyb. Více nám ukážou první přípravné zápasy, na které se celý tým i já velmi těšíme. Po nich budeme chytřejší. 

6. Co čeká tým v nejbližších dnech?

Po úvodním bloku, kdy jsme trénovali 3x denně, přecházíme na 2 tréninky za den. Ve středu 31. 7. hrajeme v Hranicích a 2. 8. přivítáme v ZDT Aréně tým z Maloměřic. Poté již tradiční turnaj Memoriál Josefa Smékala, který je opět velmi dobře obsazený. Věřím, že tyto zápasy nám v přípravě hodně pomůžou a ukážou možnosti nově postaveného týmu. Samozřejmě chceme pozvat na domácí zápasy naše fanoušky. Věřím, že i oni budou na nový tým zvědaví a přijdou nás podpořit i v přípravných zápasech.

Partneři