Ohlasy hráčů na výsledek losu 1. kola Challenge Cupu

Jak komentují výsledek losu naši hráči? Přečtěte si v článku, jak vidí David Melichar a Kristo Voika šance našeho klubu proti bulharskému týmu HC Dobrudja v prvním kole evropského poháru Challenge Cup!


153.jpg

„Se soupeřem jsme určitě spokojení, i když los mohl dopadnout trochu lépe. Pokud pořádně zabojujeme, myslím si, že máme velkou šanci postoupit. Vždy se těším na zápas proti zahraničnímu týmu, protože v každé zemi se hraje trochu jiný styl házené, a jsou to pro nás velmi cenné zkušenosti. Pokud jde o možnost hrát oba zápasy v domácím prostředí, musím říct, že se určitě nebráním tomu podívat se někam do zahraničí. Na druhou stranu zahrát si oba zápasy před plnou halou u nás v Novém Veselí by byl také skvělý zážitek. Kdyby se tu před třemi lety mluvilo o tom, že se bude hrát ve Veselí Challenge Cup, tak by tomu asi nikdo nevěřil. Takže se na tuto šanci určitě moc těším,“ říká k výsledku losu David Melichar.

„Musím říct, že jsem s losem pro první kolo spokojený. Přestože bulharský tým neznám dost dobře, myslím si, že je to pro náš klub dobrý los. I proto doufám, že to nebude tak silný soupeř, abychom přes něj nemohli postoupit do dalšího kola. Bulharská házená nepatří mezi TOP evropské ligy, proto věřím, že naše šance jsou dobré. Zkušenosti ze zápasů v Challenge Cupu jsem nasbíral už ve svém angažmá ve Finsku i Estonsku. Nyní máme ve Veselí prakticky zcela nový tým, takže se na nadcházející sezonu moc těším. Evropský pohár je něco úplně jiného než klasický formát ligy. Ve hře je mnohem víc, vše se odehrává během 120 minut. Každá chyba, každý gól jsou nesmírně důležité. Moc se těším, že si Challenge Cup zahrajeme! Víme, že existuje šance hrát oba zápasy doma, což by byla odměna i pro naše fanoušky, kteří jsou naprosto úžasní,“ hodnotí výsledek losu Kristo Voika.

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři