Reprezentant Ukrajiny do TJ Sokol Nové Veselí

Odchody našich opor Jakuba Štěrby a Víti Schamse, střídají dobré zprávy o nejnovější posile našeho týmu, který se rozroste o ukrajinského hráče Dmitriye Turchenka.


152.jpg

Datum narození: 29. 10. 1991 
Pozice: pravé křídlo 
Výška: 180 cm
Váha: 76 kg 
Kluby: Bydivelnyk Brovary (Ukrajina), ZTR Zaporozhye (Ukrajina), RK Prilep (Makedonie), Trabzonspor (Turecko), Yozgat Bozokspor (Turecko)

„V sobotu jsme kontaktovali Dmitriye Turchenka a domluvili se, že se k nám připojí už na první trénink. Dmitriy je ukrajinský hráč, kterého jsme už delší dobu sledovali. Naposledy působil v Turecku,“ přibližuje novou posilu hlavní trenér Pavel Hladík.

„Přestup do Nového Veselí pro mě znamená hodně, neboť házená je v České republice na výborné úrovni. Je to pro mě nová výzva, možnost otestovat své možnosti, vyzkoušet si jiný styl v nové zemi. Doufám, že budu týmu schopen hodně pomoci. Budu se snažit hrát, jak nejlépe umím a neustále se zlepšovat.“
Dmitriy však nepřichází do úplného neznáma: „Nové Veselí jsem si vybral z několika důvodů. Za klub v současné době nastupuje můj bývalý spoluhráč a kamarád Nikola Sekulič, který mi Nové Veselí doporučil. Hodně jsme spolu mluvili o kvalitě a atmosféře v týmu, včetně skvělých fanoušků, na které se moc těším. Velké plus představovala taky možnost zahrát si evropský pohár Challenge Cup, který znamená skvělou šanci porovnat se s ostatními evropskými týmy.“
„Tým se mi líbí, zatím jsme neměli šanci se příliš poznat, protože jsem se k týmu připojil opravdu na poslední chvíli. Z bratislavského letiště jsem dorazil na pondělní zahájení přípravy asi 10 minut před jejím začátkem,“ popisuje Dmitriy svůj rychlý přesun do Nového Veselí. 
„Moc se mi líbí pozitivní přístup celé kabiny, všichni jsou tu jako jedna velká rodina, což je opravdu skvělé a velmi důležité pro týmové sporty, jakým je právě házená. Se spoluhráči se teprve poznáváme, ale už teď cítím, jak skvělá parta tu funguje, i když je tu dost nových hráčů. Hodně k tomu napomáhají trenéři, kteří jsou také skvělí. Budují tu takový vztah, kde panuje vzájemná důvěra, nejen mezi hráči navzájem, ale také mezi vedením a námi. Pokud jde o domácí zápasy, moc se na ně těším. Slyšel jsem, že fanoušci jsou zde skvělí. Chodí na každý zápas, házené rozumí a vytváří skvělou atmosféru. Doufám, že budou podporovat i mě, jakožto novou posilu týmu. Nemohu se dočkat prvního domácího zápasu, až uvidím, a také uslyším, jak atmosféra vypadá ve skutečnosti,“ vyhlíží první zápas ve svém novém týmu Dmitriy Turchenko.

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři