Vít Schams míří do Švýcarska

Pět dní před startem letní přípravy přichází vážné oslabení našeho týmu. Kapitán a leader kabiny Vít Schams míří do první švýcarské ligy, kde posílí nováčka soutěže TV Endingen. Ten aktivoval výstupní klauzuli ve Víťově smlouvě. Děkujeme kapitánovi za jeho přínos pro náš klub a věříme, že se jednou vrátí zpět a bude opět chytat doma v ZDT Aréně.

"Je to pro nás velké oslabení. Odchází nám nejen výborný brankář, ale zároveň silná osobnost a kapitán týmu. Navíc byl Víťa trenér mládeže a brankářů. Jsme ve složité situaci, protože je 5 dní do startu soutěže a dva hráči odešli nad náš plán. Pokud by zůstalo u odchodu Kuby Štěrby, tak to vyřešíme z vlastních řad a trošku zariskujeme, ale není možné tým oslabit na dvou postech. V pátek zasedne sportovní rada a musíme celou situaci řešit a jednoho hráče ještě do týmu doplnit. Na druhou stranu jsme velmi rádi, že se Víťa dočkal zahraničního angažmá, které mu přejeme. Víťovi se neodchází snadno, protože on náš klub opravdu miluje. Za dva roky odmítl nabídky z Maďarska, Francie, Rakouska a druhé bundesligy. Udělal to proto, že cítil, že ho klub ještě potřebuje. Ale po historické sezóně a postupu do evropského poháru, odchází Víťa ze stabilizovaného klubu na slušné úrovni. Tak odchází pouze král a tím Víťa u nás v klubu opravdu je. Věřím, že se Víťa prosadí a bude i ve Švýcarsku velmi úspěšný. Také věřím, že se Víťa jednou vrátí domů a bude opět rozdávat radost v zaplněné ZDT Aréně." komentuje odchod kapitána trenér Pavel Hladík

Vít Schams poté dodává:

„I když to nebylo lehké, rozhodl jsem se přijmout nabídku klubu TV Endingen a zahrát si nejvyšší švýcarskou ligu. Hlavně proto, že švýcarská liga je kvalitní, a je to pro mě veliká příležitost posunout se, jak v házenkářském, tak v osobním životě. Příležitost, která se třeba za rok nemusí opakovat. Zkusit zahraniční angažmá je také jedním z mých dlouhodobých snů. Nové Veselí neopouštím snadno, protože jsem zde strávil skvělé 3 roky a klub mi dal výborné možnosti na sobě pracovat a neustále se zlepšovat. Doufám, že jsem mu to svou prací alespoň částečně splatil. Rozhodnutí mi nakonec ulehčil fakt, že tady mám výborné zástupce. Brankáře, kteří věřím, že tuto příležitost využijí a vzadu tým podrží. Našel jsem si zde přítelkyni a nový domov, proto věřím, že se sem budu vracet a v budoucnu si za Veselí opět zahraji. Také mě mrzí, že už nebudu moci dále pokračovat v práci trenéra žáků házené ve Žďáře nad Sázavou. Doufám a věřím, že se kluků ujme někdo zkušený a trpělivý, aby se i jim v příštích letech dařilo. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za krásnou atmosféru při mnoha zápasech, dále spoluhráčům, trenérům a všem, kteří se na chodu klubu podílejí. Našel jsem si zde mnoho nových přátel. Klukům z kabiny bych chtěl popřát hodně štěstí, do sezony zlepšení posledního umístění v lize i v poháru. A také aby si užili účast v evropském poháru.“


151.jpg
Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři