Mladší dorost - hodnocení zápasu

TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná 32:22 (13:11)

V dalším domácím zápase nás čekal celek Karviné. Tým Karviné na nás v tabulce ztrácel pouhý bod, přičemž ještě ztratil dva body kontumací zápasu s Duklou, který se ani neodehrál. V sezóně prohráli jen s námi a se Zubřím. Zároveň v prvním jarním kole deklasovali kvalitní celek Plzně. Všechny tyto okolnosti nás drželi v maximální pozornosti a na zápas jsme se s pokorou připravovali.

Od první minuty zápasu se hrála kvalitní házená. Soupeř se dostal do vedení 3:1 hlavně vinou našeho slabšího proměňování vypracovaných šancí.  Rychle jsme překlopili vedení na naši stranu a začalo se hrát vyrovnaně až do stavu 9:9. Poté jsme lépe zvládli konec poločasu a odskočili do vedení 13:11.

Vstup do druhého poločasu byl ve znamení velké nervozity obou týmů. My jsme naštěstí v tomto úseku alespoň udrželi dvoubrankové vedení a následně jsme začali zvyšovat vedení. Velmi dobře jsme bránili soupeřovi přesilovky a hru 7 na 6, což vedlo k tomu, že jsme odpor soupeře zlomili. Dokázali jsme částečně neutralizovat soupeřovi nejnebezpečnější hráče, kde žádný z nich nedal ze hry více jak 4 branky a to se v zápase ukázalo jako klíčové. Posledních 15 minut se naši hráči výrazně uklidnili a hru ještě zpřesnili a dokázali upravit konečné skóre na 32:22.

Tohoto vítězství si velmi ceníme, protože celek Karviné proti nám podal nejlepší výkon za poslední dva roky, což můžu posuzovat a donutil nás hrát na hraně našich možností a vyzkoušel i psychickou odolnost hráčů, když se dlouho drže na dostřel.

Musím tým pochválit, jak zápas zvládl. Za celý tým bych chtěl poděkovat všem fanouškům za parádní atmosféru, v které jsme mohli zápas odehrát.

Teď nás čeká volný víkend a po něm nejtěžší možný soupeř ze Zubří, který letos neprohrál jediný zápas. Doufám, že naše poslední výkony přilákají do haly spoustu diváků a pomohou nám k co nejlepšímu výkonu.

23.03.2019 18:00