Hodnocení Kempa Cup - mladší dorost

Na konci první fáze zimní přípravy nás čekal první turnaj a to třetí ročník výborně obsazeného Sokol Kempa Cupu.

Letošní konkurence byla opět špičková a nás ve skupině čekaly týmy Gorenje Velenje, Tatran Prešov, Veszprémi KSE a Motor Zaporoží. Hned první den jsme se utkali s prvními třemi soupeři a kvalita soupeřů se zvedala každým zápasem. V prvním utkání nás trochu svazovala nervozita, a tak se soupeř ujal vedení 3:1, ale my jsme poté začali proměňovat naše šance a vývoj jsme rychle otočili na naší stranu a o poločase už jsme vedli 10:5 a od toho momentu jsme se do turnaje výborně nastartovali. Po dobrém výkonu jsme vyhráli 18:12.
V druhém utkání nás čekal celek Prešova, který jsme po velmi dobrém výkonu porazili 19:12.
Ve třetím zápase dne nás čekal v pátek velmi silný Veszprém. V ten moment se hrálo o první místo ve skupině. My jsme podali velmi slušný výkon, bohužel nám trošku nepřálo štěstí v koncovce a zároveň jsme ne všechny situace řešili ideálně, a tak jsme prohráli o branku.

V sobotu jsme hráli poslední zápas s týmem Záporoží, vývoj ve skupině nakonec znamenal, že v utkání musíme zvítězit, pokud chceme postoupit do semifinále. Od počátku utkání jsme byli lepší, ale chvilku trvalo než se to projevilo na skóre, ale už o poločase jsme vedli o 7 branek. Nakonec jsme vyhráli o osm branek, ale po nejslabším výkonu na turnaji.

V semifinále nás čekal výborný tým Lipska. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale od stavu 4:3 jsme začali hrát házenou na hranici našich možností a naopak soupeř vypadl z role a my jsme najednou vedli 13:4. V ten moment se hodně změnil obraz utkání a my jsme hráli spíše na udržení výsledku a naopak soupeř se vrátil do hry a svou kvalitu do konce utkání naplno ukazoval, nám se přesto povedlo dovést zápas do vítězného konce.

Ve finále jsme se utkali s celkem NEKY, který suverénně vyhrál své semifinále nad celkem Veszprém. Od úvodu jsme byli mírně lepším celkem a poločas jsme vyhráli o branku. V druhé půli jsme postupně uchopili utkání do svých rukou a navyšovali stav až na konečných 26:19.

Celý tým zvládl turnaj skvěle. Myslím, že hráči na všech postech zahráli velmi kvalitně. Těžko někoho vyzdvihovat, ale velmi důležitým faktorem pro vývoj, celého turnaje, bylo jakým způsobem se prezentovali hráči, kteří do utkání nastupovali z lavičky, kteří hráli skvěle a díky nim jsme mohli naspořit spousty sil pro rozhodující boje v semifinále a finále, které výborně zvládli klíčový hráči a na jejich výkon se nabalili ostatní.

Za celý tým bych chtěl hrozně poděkovat všem, kteří turnaj organizují. Všem těm co pracovali na halách ať už na organizaci, propagaci,rozhodování utkání, zdravotní péči,strávili turnaj za stolky nebo se starali o stravu atd. Bez Vás by to nešlo a pro budoucnost hráčů, co tento turnaj mohou hrát děláte hrozně moc a my si toho velmi vážíme. Doufám, že jsme Vám alespoň dokázali zpříjemnit průběh turnaje výkony a dodá to všem odvahy a elánu pustit se do dalšího ročníku, protože tahle práce má smysl. DĚKUJEME.

24.02.2019 12:00