Mladší žáci na turnaji v Zubří

Naši mladší žáci se od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince zúčastnili 6. ročníku Mikulášského turnaje, který se konal ve valašské baště házené. Perfektně zorganizovaný turnaj v prostředí krásně rekonstruované haly, se zajímavými účastníky, byl pro naše družstvo velikou zkušeností. I přesto, že jsme na turnaj vinou onemocnění odjížděli ve velmi oslabené setavě, musíme kluky za konečné umístění a především za předvedenou hru pochválit.

Turnaj, kterého se zúčastnilo deset družstev se odehrál systémem "každý s každým" s hracím časem 2x12 minut. Na naše kluky tedy čekalo devět těžkých utkání. S výjimkou našeho utkání s SKKP Brno, které jsme rozhodli hned v prvních minutách a posledního utkání s TJ Sokol Velké Meziříčí, ve kterém už zbývajícím devíti hráčům došli síly, skončila utkání vždy velmi těsným rozdílem a často se rozhodovalo až v posledních sekundách. Nejlepší utkání jsme sehráli s vítězem turnaje HC Zubří 1, když jsme ještě čtyři minuty před koncem utkání drželi remízový stav a s druhým týmem turnaje KH Zbrojovka Vsetím, se kterým jsme remizovali. Jak se nakonec ukázalo, tak tento bod stál družstvo Vsetína vítězství v turnaji.
Na turnaji byla naší předností velmi dobrá obrana a pozorný brankář. Často jsme také dokázali trestat soupeře rychlým přechodem po zisku míče. V postupném útoku byl největší hrozbou pro obrany soupeřů Štěpán Havlíček, který byl také po zásluze vyhlášen členem All stars turnaje jako nejlepší střední spojka.