Rozhovor s trenérem "A" týmu mužů Pavlem Hladíkem

Užíváme si každý den nahoře

po středečních prohrách našich nejbližších pronásledovatelů v tabulce Strabag Rail extraligy je již jasné, že po půlce soutěže bude náš klub, bez ohledu na výsledek posledního utkání podzimní části, na medailovém umístění. I případná prohra v Plzni bude znamenat třetí místo v tabulce. Naopak výhra jen potvrdí druhé místo, které se nám daří v posledních zápasech držet. I proto jsme požádali trenéra Pavla Hladíka o krátký rozhovor. 


101.jpg

Asi je zbytečné ptát se, jestli jste s průběhem podzimní části spokojený. Ale přesto to musím udělat? 

"Celkové umístění, ať už bude po neděli jakékoliv, je pro náš klub, Městys i region velkou událostí. Jsme v extralize 2,5 roku a dokázali jsme, že máme na to hrát extraligu na slušné úrovni dlouhodobě. Umístění není v tuto chvíli to hlavní. Důležitější je počet získaných bodů, které máme a přibližují nám play-off. Samozřejmě si všichni užíváme každý den, co jsme nahoře. Je možné, že takový start do soutěže a medailové umístění po půlce soutěže, už náš tým nemusí zažít. I proto je třeba si vychutnat tuto odměnu za naši práci"

 

Před začátkem soutěže, ale odešlo 7 hráčů a přišel pouze Josip Kežič. Zdálo se, že tým nemůže mít takovou sílu jako v minulé sezoně. Opak je, ale pravdou.  

"Ano odchodů bylo hodně, ale osa týmu zůstala pohromadě. Bylo logické, že se po dvou sezonách v extralize tým musí obměnit. Opadla počáteční euforie a po sérii špatných výsledků řada hráčů řešila, jestli je pro ně tento velký tlak v kombinaci s každodenním náročným tréninkem jednou z životních priorit. Vrcholový sport není pro každého a já jsem rád, že ti co zůstali to myslí se sportem vážně, což dokazují na každém tréninku. Vytvořil se skvělý kolektiv a myslím, že vnitřní síla tohoto týmu je jeden z aspektů, které vedou k těmto výsledkům. Zároveň jsem rád, že někteří hráči co odešli u házené zůstali a dokazují, že se u nás dobře pracuje. Například Jirka Dolejší se ihned po svém přestupu stal jednou z ústředních postav v Jičíně, což dělá dobrou reklamu i našemu klubu."

 

Čeká vás poslední 4 kola v roce 2018. Před utkání s Duklou Praha jste říkal, že musí tým udělat minimálně 6 bodů a máte už body 4. Nepřehodnotíte to a nebudete si klást vyšší cíle? 

"Určitě ne, jelikož jsem řekl minimálně, a navíc je ještě nemáme. Každý zápas je pro nás strašně těžký a my můžeme uspět pouze pokud bude naše nasazení a výkon na potřebné úrovni. Jakékoliv polevení nebo zranění klíčových hráčů může znamenat prohru. Tedy je třeba postupně."

 

S jakým umístěním byste byl tedy spokojený na konci základní části? 

"Opravdu je nutné jít krok po kroku. I když je naše současné umístění velkou senzací, je to pouze první část sezony. Pro nás důležité, že jsme splnili první cíl a tím je záchrana v soutěži. Troufám si tvrdit, že letos bude 15 bodů na záchranu stačit. Navíc se blížíme k vysněnému cíli a tím je postup do play-off. K tomu by mohlo stačit 21-22 bodů. Čím dříve je budeme mít, tím budeme klidnější a budeme se moci soustředit na další postupné cíle."

 

Čeká vás zápas v Plzni, která má z posledních 4 sezón 3 x mistrovský titul. Již s předstihem je jasné, že to bude boj o druhé místo extraligové tabulky. S jakými ambicemi do Plzně pojedete? 

"Je to symbolické zakončení poloviny soutěže. Plzeň je TOP klub a je to, jestli se nepletu jediný tým, který jsme zatím nedokázali porazit. Naše ambice je si zápas užít jako odměnu za dosavadní sezonu, ale zároveň chceme bojovat o co nejlepší výsledek. Navíc se s námi chystá i velký zájezd fanoušků. Mělo by jet skoro 50 fanoušků a my jim budeme naší bojovností chtít poděkovat za jejich podporu."

 

Je podpora fanoušků opravdu tak důležitá, jak zmiňujete v prakticky každém hodnocení zápasu?  

"Je řada hráčů, která vnímá diváky při zápase minimálně. Naopak pro mnohé je to jeden z hlavních stimulů proč vrcholový sport dělají. Ale jsem přesvědčen, že obě skupiny hráčů dokáží pozitivně diváci ovlivnit v předávání energie. Když v 55. minutě začne hráč šlapat vodu a zcela zaplněná hala ho žene dopředu, určitě to dodá další energii a hráče to donutí vydat ze sebe maximum. I proto jsme rádi, že můžeme divákům dělat radost a že s námi jedou na tento sváteční zápas. I když je jasným favoritem zápasu Plzeň tak věřím, že s jejich podporou je naše šance na další body větší. Za celou kabinu bych jim chtěl za jejich podporu velmi poděkovat."

Pozvánky
02.11.2019 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná
Muži
03.11.2019 12:45
TJ Sokol Nové Veselí - HK FCC Město Lovosice
Mladší dorost
03.11.2019 14:45
TJ Sokol Nové Veselí - HK FCC Město Lovosice
Starší dorost
16.11.2019 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC ROBE Zubří
Muži
17.11.2019 14:00
TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná
Mladší dorost
17.11.2019 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná
Starší dorost
01.12.2019 14:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří A
Mladší dorost
01.12.2019 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří
Starší dorost
Partneři