I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)
Český pohár mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 27:24 (13:10)

Herní soustředění v Plzni

Pěkné počasí, kvalitní soupeři a velká pohostinnost čekala od 2. do 4. září na muže našeho oddílu v Plzni. Na toto soustředění odcestoval 14-ti členný kádr, ve kterém chyběl David Šůstek, který si plnil povinnosti v Dukle Praha. Páteční program obstaral těžký zápas s extraligovým týmem Plzně. V sobotu byl na programu kvalitně obsazený mezinárodní turnaj pořádaný Košutkou Plzeň. Vyvrcholením víkendového soustředění bylo v neděli první kolo Českého poháru v Dolní Cerekvi.

Páteční přátelský zápas s extraligovým týmem Plzně se odehrál ve velkém dusnu, které hráčům ubíralo síly. Naše družstvo se snažilo se soupeřem držet krok, ale o lepší výsledek ho připravilo neproměňování vyložených brankových příležitostí. Plzeňské družstvo se prezentovalo především pestrou a důraznou hrou spojek, novoveselští pak překvapili solidní obranou a trpělivou hrou s malým množstvím technických chyb v útoku. Konečný výsledek 34:20, po poločase 19:10 neodpovídal úplně rozdílu ve výkonosti obou družstev.
Sestava: Fišer Josef, Řeháček Tomáš - Bláha Roman, Hajčman Karel 1, Hajčman Martin 2, Hron Pavel 2, Kazatel Denis, Klíma Václav 4, Najman Pavel 5, Novotný Lukáš, Prokeš Martin 1, Smrčka Leoš 1, Strejček Jan 2, Štikar Michal 2

Sobotní, výborně obsazený turnaj pořádaný TJ Košutka zahájilo naše družstvo utkáním s prvoligovým nováčkem TJ Loko Louny. Po prvním poločase, ve kterém naše družstvo vedlo až o 4 branky, přišel ve druhém poločase útlum a soupeř hrající urputnou silovou házenou se dostal do vedení, které tpělivou hrou v útoku udržoval. První slabší okamžik, poprvé v celé přípravě, si v tomto utkání vybrali brankáři, kterým se nedařilo hlavně proti střelám z křídel.
V druhém utkání čekal na naše družstvo německý soupeř HC Sulzbach, který v minulé sezóně postoupil do 4. německé ligy a na tomto turnaji jasně dominoval. Jedinou výjimkou bylo právě utkání s naším družstvem, které zahrálo dobře v obraně. V útoku se dařilo hrát bez chyb a téměř všechny naše útoky končily střelou na branku. Naše družstvo po celé utkání udržovalo mírné vedení a v dramatickém závěru se podařilo uhájit jednobrankové vítězství.
V utkání o 3. místo s juniorkou Talentu M.A.T. Plzeň dostali po celý zápas prostor hráči, kteří v předcházejícím zápase odehráli méně minut. Náročný program z pátečního večera a soboty se však projevil a únava byla hlavní příčinou toho, že naše družstvo po celý zápas bez úspěchu dotahovalo vedení soupeře, který nakonec zvítězil o dvě branky.
Sestava: Fišer Josef, Řeháček Tomáš - Bláha Roman 3, Hajčman Karel 3, Hajčman Martin 10, Hron Pavel 3, Klíma Václav 7, Najman Pavel 9, Novotný Lukáš 1, Prokeš Martin 6, Smrčka Leoš 9, Strejček Jan 7, Štikar Michal 4

Výsledky

TJ Sokol Nové Veselí - TJ Loko Louny 17:20 (9:8)
TJ Sokol Nové Veselí - HC Sulzbach 24:23 (13:11)
TJ Sokol Nové Veselí - Talent M.A.T. Plzeň jun. 21:23 (11:12)

Hrací doba zápasů 2x20 minut v základní skupině, 2x25 minut v zápase o umístění.

Konečné pořadí

Pořadí Družstvo
1. HC Sulzbach
2. TJ Košutka Plzeň
3. Talent M.A.T. Plzeň jun.
4. TJ Sokol Nové Veselí
5. TJ Loko Louny
6. ASV Marktleuthen Handball

První soutěžní zápas - nedělní utkání 1. kola Českého poháru pak celé soustředění ukončil.

"Ihned po příjezdu nás čekal těžký zápas s A týmem Plzně. Ta nastoupila pouze bez brankáře Motlíka a toto utkání bylo pro tento tým prakticky generálkou na letošní ročník extraligy. I přes prohru jsem byl s výkonem družstva relativně spokojený. Obstáli jsme v postupném útoku, kde jsme si připravovali velké množství dobrých střeleckých pozicí. Méně spokojený jsem byl s proměňováním a s obranou hrou v prvním poločase. Sobotní turnaj byl po pátečním zápase velkým testem naší fyzické připravenosti. Na tomto turnaji jsme pravidelně točili všech 14 hráčů a prakticky každý hráč měl stejnou minutáž na hřišti. Pouze ve druhém zápase a týmem HC Sulzbach, který byl na turnaji jasně nejlepší a zaslouženě porazil všechny soupeře rozdílem třídy jsme hráli s užším kádrem. Naopak v posledním zápase s juniorkou Plzně, který jsme již dohráli s velkým sebezapřením nastoupil spíše širší kádr. Závěrem bych chtěl za realizační tým i hráče poděkovat Martinu Šetlíkovi a Monice Šetlíkové za výborně zajištěné soustředění. Věřím, že jsme právě v Plzni položili základ pro tolik potřebný úspěch v této sezóně." hodnotí celé soustředění trenér Pavel Hladík.

Komentáře k článku