I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

Příprava mužů pokračuje

Po domácím turnaji - Memoriálu Dr. Josefa Smékala, který byl tou nejlepší pozvánkou na další utkání našeho družstva mužů, poskytl redakci webových stránek oddílu rozhovor hlavní trenér družstva mužů Pavel Hladík.

O víkendu ve Veselí proběhl II. ročník Memoriálu Dr. Josefa Smékala. Domácí tým se zvučných jmen soupeřů nezalekl a podal dobrý výkon, zejména pak proti celkům MŠK Hlohovec a ŠKP Bratislava. Jak jste byl spokojen s výkonem svých svěřenců?

Děkuji za pochvalu. Sehráli jsme slušné pasáže. Například první poločas s Duklou Praha. Celý zápas s Hlohovcem a druhý poločas s Bratislavou byly z naší strany povedené. Naopak zápas s Jičínem a druhá půlka s Duklou byly z naší strany velmi špatné. Náš výkon měl v těchto pasážích určité parametry a těch se musíme držet nebo naopak vyvarovat.

Co konkrétně máte na mysli?

Od začátku přípravy pracujeme na novém herním projevu v postupném útoku. Chceme si trpělivě připravovat šance a hrát mnohem rychleji co se týká držení míče a práce nohou. Pokud se to daří což, bylo v těch úspěšných pasážích, jsme efektivní, zklidníme se a dostaneme soupeře pod určitý tlak. Naopak pokud dvakrát neproměníme, nebo se dostaneme pod větší tlak soupeře, hra ztrácí systém a každý hraje příliš individuálně.

Co Vám tento turnaj napověděl, kde vidíte největší slabiny, na kterých je třeba do budoucna zapracovat?

Předně nám ukázal, kolik práce nás ještě čeká :-). U týmu působíme velmi krátce na to, aby hra vypadala alespoň ze 70 % tak, jak bychom si představovali.
Největší problém je v dodržení taktiky. Chceme po hráčích určitý projev spojený s postavením a činnostmi a to je jak v útočné, tak obranné fázi velký problém. Navíc jsme začali pracovat na novém obranném systému a zde je práce velmi těžká. Zvládnutí může trvat rok i déle. Je před námi spousta práce.

Už tuto sobotu čeká hráče další turnaj, tentokrát ve Zruči nad Sázavou. Se kterými týmy se zde Novoveselští potkají?

Jsou zde týmy ze druhých lig. Přípravu máme v podstatě hlavně s týmy z vyšších soutěží a proto jsme chtěli sehrát zápasy i s týmy se soutěže, kterou jsme neměli 2 roky možnost vidět. Věřím, že nám to prospěje. Navíc do Zruče pošleme v podstatě juniorku. Určitě nepojede Strejček, Šůstek, Najman a Fiala. Pouze v obraně bude nastupovat Smrčka. Chceme, aby si zahráli i ti, kteří dostali na turnaji u nás méně šancí. Kdo nepřesvědčí, půjde na hostování. Mladí potřebují pravidelně hrát a náš kádr má 21 hráčů. Minimálně 2 hráče chceme uvolnit do týmů, kde bude zaručeno, že budou pravidelně hrát.

Jak bude pokračovat příprava v dalších týdnech, které zbývají do zahájení soutěže?

Čeká nás herní soustředění v Plzni. Zde bychom měli mít ideální podmínky pro poskládání ideální sestavy. V pátek hrajeme s extraligovou Plzní. V sobotu nás čeká turnaj, kterého se zúčastní junioři Plzně, Louny a Košutka z první ligy a dva týmy z Německa. V neděli odjíždíme přímo ze soustředění na první kolo Českého poháru do Dolní Cerekve.

Právě Český pohár je soutěž, ve které se Novoveselským v uplynulých sezónách vůbec nedařilo. Podaří se letos postoupit do dalších kol?

Český pohár bereme velmi prestižně a je v podstatě jedinou možností jak v soutěžním ročníku sehrát utkání s týmy z vyšších soutěží. Hned první kolo bude velmi nepříjemné. Bude to sedmý zápas ve třetím dnu. Musíme rozumně rozložit zátěž na všechny hráče a postoupit. Každopádně bychom chtěli být minimálně ve třetím kole Českého poháru.

 

Komentáře k článku