I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

Memoriál Dr. Josefa Smékala

O tomto víkendu, od 19. do 21. srpna, se ve sportovní hale v Novém Veselí konal 2. ročník Memoriálu Dr. Josefa Smékala. I díky vzpomínce na zakladatele našeho klubu se turnaje zúčastnila přední družstva z Čech a Slovenska.

Přehlídka týmů byla opravdu mimořádná - aktuální mistr ČR a účastník poháru EHF Dukla Praha. Účastník poháru EHF tým MŠK Hlohovec. Historicky nejúspěšnější tým Slovenska ŠKP Bratislava a tradiční účastník extraligy HBC Jičín. Tyto elitní týmy doplnil náš tým mužů, který po loňském propadu bude v letošním roce hrát 2. ligu. "Týmy v nás budily velký respekt, ale zároveň to byla velká motivace pro nás - zahrát si proti takovým týmům plným reprezentantů před domácím publikem je opravdu mimořádný zážitek" přibližuje prestiž turnaje trenér Pavel Hladík. V prvním utkání čekal náš tým aktuální mistr ČR Dukla Praha. První poločas byl ze strany Nového Veselí velmi povedený a podařilo se mu favorita zaskočit. Poločasové vítězství 11:10 zaskočilo nejen trenéry Dukly, ale i velké množství diváků, kteří našli cestu do naší sportovní haly. Ve druhém poločase se pro prostřídání několika hráčů, výsledek otočil na konečných 15:23. V prvním sobotním nás čekal zřejmě největší favorit turnaje tým MŠK Hlohovec. V tomto zápase podal náš tým velmi povedený výkon podpořený dobrou obranou a výborným brankářem. Svého soupeře dokonale zaskočil a dokázal remizovat 24:24. Ve třetím utkání jsme si naopak vybrali slabší chvilku a prohráli velkým rozdílem s velmi dobře bránícím týmem Jičína. V neděli pak čekal naše borce poslední soupeř zvučného jména a to tým ŠKP Bratislava. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a skončil vítězstvím týmu za Slovenska 25:21.

Sestava: Fiala Radek, Fišer Josef, Řeháček Tomáš - Bláha Roman 3, Hajčman Karel 2, Hajčman Martin 4, Hron Pavel 4, Janda Luděk, Klíma Martin, Klíma Václav 3, Maštalíř Robert 1, Najman Pavel 16, Najman Petr, Novotný Lukáš, Prokeš Martin 1, Smrčka Leoš 7, Strejček Jan 18, Štikar Michal 4, Šůstek David 4

Kompletní výsledky turnaje zde.

Rozhovor s trenérem družstva zde.

Komentáře k článku