I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

muži: Nové Veselí - Náchod 29:28

I. liga mužů pokračovala svým 17. kolem a házenkáři z Nového Veselí v něm hostili družstvo Náchoda. Po sérii čtyř porážek potřebovali získat další velmi důležité body v boji o záchranu prvoligové příslušnosti.

Úvod zápasu byl ve znamení nepřesných zakončení obou soupeřů. Po vyrovnaných patnácti minutách (7:7) se Novoveselští díky rychlému útoku ujali vedení 8:7. Poté měli k dispozici přesilovou hru, ze které však nic nevytěžili. I přesto se jim podařilo odskočit svému soupeři na rozdíl tří branek a začali mít nad Náchodem převahu po všech stránkách. Na tuto situaci reagovali hosté oddechovým časem. Ten jim však příliš nepomohl. Díky přesným střelám Novoveselských spojek stanovili poločasový výsledek na 16:12.
Začátkem druh půle měli hosté dvojnásobnou výhodu přesilové hry. Tuto situaci však Novoveselští zvládli bravurně, když zvýšili svůj náskok na 17:12 a to ještě neproměnili jede rychlý útok. Poté se však dopustili několika chyb v útoku, které však házenkáři Náchoda nepotrestali. V přesilové hře domácí odskočili na rozdíl pěti branek (20:15). Nepřesnosti v rozehrávce a zakončení trápily Novoveseské i v nadcházejících minutách. Soupeř tentokrát již trestal a snížil až na rozdíl jediné branky (26:25). Nejtěsnější rozdíl však házenkáři Nového Veselí uhájili až do konce utkání a zvítězili 29:28.
„Utkání se nám zkomplikovalo, když se koncem prvního poločasu zranil Honza Strejček. Ve druhém poločase začali hosté osobně bránit Davida Šůstka a my jsme na pozici spojek hráli bez střídání. Jsem velmi rád, že jsme tentokrát závěr utkání zvládli a získali tolik potřebné body a také trochu sebevědomí,“ dodává k utkání trenér Ladislav Materna.
 

Komentáře k článku