I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

muži: Nové Veselí - Kostelec na H. 27:30

Házenkáři Nového Veselí odehráli další důležité utkání o záchranu prvoligové příslušnosti. Soupeřem jim byl jedenáctý celek tabulky Kostelec na Hané.

Novoveselští vstoupili do utkání výborně, když se střelou ze spojky ujali vedení 1:0 a navíc soupeř neproměnil sedmimetrový hod. To ovšem bylo, ze strany domácích, na dlouho dobu vše. Oba soupeři se střelecky hledali, čemuž odpovídal v 9. min. stav 2:3. Novoveselské spojky se dostávali do střeleckých pozic, ale brankový efekt z toho nevytěžili. Naopak se začal více prosazovat hostující tým a svůj náskok zvyšoval až na rozdíl pěti branek. Ke konci poločasu změnili házenkáři Nového Veselí obranu, když své spojky vysunuly na 10 metrů. Soupeři tento styl obrany dělal problémy, ale svůj náskok udržel až do konce poločasu.
Druhá půle se nesl ve znamení fyzicky náročné vysunuté obranné hry Novoveseslkých. Ta však příliš efektu nepřinesla. Přestože domácí donutili svého soupeře k chybám, sami se v koncovce trápili. Snížení stavu přinesla až přesilová hra, kdy ze stavu 19:24 snížili na 22:24. Následně ale neproměnili rychlý útok a sedmimetrový hod. Soupeř odskočil opět na čtyři branky a vedení si pohlídal.
„Ze začátku nám soupeř, díky nedůsledné obraně utekl na rozdíl čtyř až pěti branek. Stálo nás to spoustu sil, abychom rozdíl snížili. Když jsme byli psychicky nahoře, nedali jsme dvě šance a utkání bylo rozhodnuto,“ dodává trenér Ladislav Materna.

 Fotografie z utkání najdete zde.

Komentáře k článku