I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

muži: Nové Veselí - Jičín "B" 28:23

Házenkáři Nového Veselí, v posledním kole podzimní části soutěže, přivítali na své palubovce 9. tým tabulky HBC Ronal Jičín „B“. Pro novoveseslké to bylo velmi důležité utkání pro zachování kontaktu se středem tabulky.

Prvních osm minut utkání bylo z obou stran opatrné. Oby celky vycházely ze zajištěné obrany a v útoku se dopouštěly nepřesného zakončení. Za stavu 3:3 se házenkářům Nového Veselí začali dařit přechody do rychlých útoků. Velmi dobře bránili a tak této účinné zbraně využívaly a díky ní se ujali vedení 11:5. Po celý zbytek poločasu byli domácí lepším týmem a zaslouženě vyhráli první půli 18:10.
Do 15. minuty druhé půle si novoveselští drželi osmibrankový náskok a to hlavně díky výborně chytajícímu brankáři Fialovi. Hra v poli se však nedařila. Tradičně znervózněli a dopouštěli se nepřesných rozehrávek a zakončení. Soupeři se podařilo ve 20. minutě snížit na rozdíl čtyř branek (25:21). V závěru však rychlými útoky pojistili své vedení a zaslouženě zvítězili 28:23.
„První půlka byla z naší strany velmi dobrá. Hráli jsme s nasazením, předváděli nátlakovou hru a proměňovali střelecké šance. Ve druhém poločase jsem se začali opět bát, že bychom mohli vyhrát. Na hřišti jsem praktikovi úplně něco jiného než co jsme si řekli v kabině. Chyběl nám pohyb, hráli jsme ustrašeně a neproměňovali šance. Soupeře jsme si však nepustili na více jak 4 branky a zápas dotáhly do vítězného konce. Jsou to velmi důležité body, díky kterým jsme se udržely nadosah celkům ze středu tabulky. Chtěl bych poděkovat všem hráčům a zejména fanouškům, kteří nás drželi v nejtěžších chvílích, v celém průběhu podzimní části. Pevně věřím, že jarní část zvládneme o něco lépe než tu podzimní,“ dodává k utkání asistent trenéra Tomáš Studený.

Fotografie z utkání najdete zde.

Komentáře k článku