I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

muži: Náchod - Nové Veselí 30:31

Po reprezentační přestávce pokračovala I. házenkářská liga mužů svým šestým kolem. V něm zajížděli házenkáři Nového Veselí na palubovku druhého týmu tabulky Náchoda.

Za obrovské podpory Novoveselských fanoušků nastoupili házenkáři z Vysočiny do utkání velmi sebevědomě. Kvalitní obranná hra donutila soupeře k nepřesným střelám, které Novoveselští okamžitě trestali rychlými útoky. Tím si vybudovali tří až čtyřbrankové vedení, které drželi do konce prvního poločasu.
Dodržením taktických pokynů z kabiny, které spočívaly především v neustálé rychlé kombinační hře si tento náskok udržovali i v průběhu druhého poločasu. Pět minut před koncem utkání vedli dokonce i šestibrankovým rozdílem. Na konci utkání však nastřelili dvě tyče, několik šancí neproměnily a utkání se začalo dramatizovat. Houževnatou obranou však vyrovnání ani zvrat v utkání soupeři nedovolili a zaslouženě si z východu Čech odvezli dva body.
„Do zápasu jsme nastupovali s cílem hrát rychlou a kombinační hru. To se nám v průběhu celého utkání dařilo a s výborným výkonem brankáře to byl hlavní klíč k našemu vítězství. Velmi důležité také bylo, že se nám podařilo ubránit nejlepšího hráče hostí a kolektivním výkonem jsme dokráčeli nejen k důležitým bodů, ale hlavně také k potřebnému sebevědomí. Nemalou zásluhu na celém úspěchu mají také naši skvělý fanoušci, kteří nám vytvořili výbornou až domácí kulisu,“ dodává k utkání asistent trenéra Tomáš Studený.

Komentáře k článku