I. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 16:25 (7:14)
I. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 28:19 (13:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)
I. liga mladšího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 19:24 (10:11)
I. liga staršího dorostu: HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí 45:15 (23:10)
Český pohár mužů: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav - TJ Sokol Nové Veselí 24:27
Extraliga mužů: HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

Dvůr Králové - Nové Veselí 29:23

V sobotu 25.9. zahájili házenkáři Nového Veselí další prvoligovou sezónu. K úvodnímu utkání zajížděli na palubovku vloni ještě extraligového týmu Dvora Králové nad Labem.

Úvod utkání házenkářům Nového Veselí vyšel na výbornou. Kvalitní obrana nutila soupeře k chybám nebo pasivní hře, čehož Novoveselští využívali k rychlým útokům a ve 12. minutě vedli 5:1. V následujících minutách však ztratila jejich hra na jistotě a začali se dopouštět technických chyb a nepřesných rozehrávek. Obraz hry se vyrovnal nejenom v poměru sil na hřišti, ale i po stránce skóre. Když si navíc Novoveselští připsali do konce poločasu dvě neproměněné vyložené šance, odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 9:11.
Ani v druhé půli se jejich obraz hry nezměnil. Naopak, domácí byli ti, kteří navyšovali skóre. „Čtyř až pětibrankový rozdíl se nám vždy podařilo snížit pouze na 2 branky. Pak přišly buď technické chyby nebo neproměněné šance,“ dodává k druhému poločasu asistent trenéra Tomáš Studený. Nakonec odjeli házenkáři Nového Veselí ze Dvora Králové z šestibrankovým mankem a výsledkem 23:29.
„Musím říci, že rozdíl ve skóre neodpovídá poměru kvality obou soupeřů. Náš herní projev byl dobrý. Hráli jsem rychlou a útočnou házenou. Porazili jsme se sami neproměňováním šancí. Navíc jsme měli výhodu osmi přesilových her a z těch jsme také nic nevytěžili. Toto utkání je minulostí. Musíme z těchto chyb poučit a soustředit se na další utkání. To nás čeká v neděli 3.10. na domácí palubovce, kdy hostíme tým Košutky,“ dodává k utkání trenér Ladislav Materna.

Komentáře k článku