I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Ježek Cup 2010

O víkendu 30.7. - 1.8. přijela do Nového Veselí na soustředění házenkářská akademie předního bundesligového týmu TV Grosswallstadt. V rámci tohoto soustředění se v sobotu 31. 7. 2010 konal turnaj Ježek Cup 2010 za účasti juniorského týmu HC Dukla Praha, juniorky Nového Veselí a německého družstva. Právě účast německého týmu slibovala házenou na té nejvyšší úrovni.

A to také potvrdilo první utkání mezi Duklou a jmenovanými němci. Dynamická moderní házená z obou stran v níž měl nakonec navrch německý tým, který zvítězil 33:27.
Turnaj pokračoval zápasem domácího celku a Dukly Praha. I tento zápas nabídl divákům pohlednou a rychlou házenou. Díky menšímu počtu technických chyb se nakonec po výsledku 31:34 radovala Dukla.
Posední zápas turnaje svedl na palubovku týmy Nového Veselí a Grosswallstadtu. Celý první poločas byl velmi vyrovnaný – německý tým se prosazoval důraznou hrou spojek a spoluprací s hráči na brankovišti, domácí družstvo využívalo především rychlých útoků. Až v závěru poločasu odskočil soupeř sérií tří branek za sebou na 15:20. Ve druhé půli nastoupili v obou týmech i střídající hráči a zde už se projevil rozdíl a soupeř zaslouženě vyhrál 25:33 Trenér novoveselských házenkářů turnaj hodnotí: „Tento turnaj přesahoval svojí kvalitou i mistrovská utkání v této kategorii. V družstvu Dukly Praha se objevilo celkem 5 dorosteneckých a juniorských reprezentantů a tři hráči pravidelně nastupující v A týmu mužů v extralize. Družstvo Grosswallstadtu má ve svých řadách 4 německé dorostenecké reprezentanty a dva hráče mající zkušenosti i s nejlepší soutěží na světě, s Bundesligou. Zejména v prvním utkání s Duklou Praha jsme předvedli, že naši hráči dokážou hrát vyrovnaná utkání s týmy patřící k tomu nejlepšímu, co v této kategorii běhá po českých palubovkách.
Ve druhém utkání jsme až do 15. minuty vedli rozdílem jedné branky. Poté se začalo projevovat, že jsme teprve na začátku přípravy a hra i fyzická kondice našich hráčů ještě nejsou na potřebné úrovni. Nezbývá než dodat, že mezinárodní konfrontace české házené chybí a podobná kvalitní utkání jako ta, která mohli diváci vidět na tomto turnaji jsou tím, co nás může posunout zase o kousek dál. Doufáme proto, že spolupráce s týmem TV Grosswallstadt, kterou se nám podařilo navázat, bude pokračovat i v dalších letech.“

Komentáře k článku