I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

Zahraniční posila A týmu - Marko Živojinovič

Nejzkušenější posilou veselského "áčka" je srbská pravá spojka. Brzy šestadvacetiletý Marko Živojinovič se nám svěřil se svými plány a prvními dojmy z přípravy s týmem Nového Veselí.

Marko Živojinovič

levá spojka

187 cm

94 kg


Máš za sebou první dva týdny v Novém Veselí. Máš čas vidět něco jiného než halu a sportovní areál? Jak se ti u nás líbí?
Měl jsem čas. Záměrně jsem přijel o pár dní dříve, abych poznal město, lidi a dozvěděl se, jak to tady chodí. Sportovní areál je krásný. Je zde vše, co hráč potřebuje ke svému zlepšení. Byl jsem se také podívat ve Žďáru, který mi připomíná mé rodné město, Arandjelovce v Srbsku.


Jaké pro tebe bylo kondiční soustředění? Jak zvládáš zátěž?
Tréninky jsou opravdu hodně tvrdé, spousta nových věcí, které jsem neznal. Zároveň jsem ale tak trochu věděl do čeho jdu. Dost jsem se informoval od Nikoly Sekuliče, který mi hodně pomohl pochopit, jak to tady funguje.


Byl jsi zvyklý na podobné kondiční soustředění i v Srbsku?
Srbsko je země se spoustou talentů, ale nemáme možnost kvalitních tréninků a přípravy. Kondice se obecně na Balkáně podceňuje a dbají na ni pouze TOP kluby, které hrají SEHA ligu a ligu mistrů. Na Balkáně se věnuje většina týmů převážně hře. Vnímám tedy velký rozdíl mezi Srbskem a přípravou v Novém Veselí. Já osobně snáším kondiční trénink dobře a po přípravě se cítím skvěle. Myslím, že tým a trenéři udělali velkou práci a budu dobře připraven.


Jak tě přijal tým a jak ho vnímáš?
Tým mě přijal neuvěřitelně. Byl jsem velmi překvapen a potěšen, že mě kluci přijali, jako kdybych tu byl několik let. Je cítit, že tady jsou sportovní ambice a všichni chtějí pracovat. Zároveň je skvělé, že všichni táhnou za jeden provaz a chtějí jediné. Dobře reprezentovat klub a svůj region.


Proč jsi se rozhodl pro Nové Veselí a českou extraligu?
Nové Veselí má v zahraničí dobré jméno. Veselská mládež je známá po celé Evropě. Zároveň jsem se chtěl posunout dál, opustit Srbsko. Pak přišla nabídka a už nebylo na co čekat. Věděl jsem, že Veselí je klub, který pracuje velmi poctivě na svém zlepšení. Je zde hodně tréninků, které mají velkou kvalitu a hráči zde dělají opravdu pokrok. Moje ambice se tedy shodovaly s koncepcí a vizí klubu a jsem velmi rád, že tady můžu být a posouvat se.


Máš za sebou první dva zápasy. Co ti prozradily o týmu a jak jsi spokojen s výkonem?
První dva zápasy jsem si užil a jsem rád, že jsme vybojovali dvě vysoké výhry. Chtěl jsem ukázat, že budu bojovat celým svým srdcem pro tento tým a dám do toho všechno.


Vrcholem přípravy je domácí turnaj, kde přivítáte špičkové evropské týmy. Jak se těšíš na tuto konfrontaci?
Každý hráč chce hrát proti velkým týmům. Je to super příprava a všichni se na to těšíme. Kdo by nechtěl hrát proti Gorenje? Je to nejlepší tým Slovinska, který hraje SEHA ligu, ligu mistrů. Tým plný reprezentantů několika zemí. Dalším skvělým týmem bude Tatabanya, což je tým z velmi kvalitní maďarské ligy. Hraje pravidelně pohár EHF. A polská Superliga? Ta má velkou kvalitu. Myslím, že je to skvělé a bude to velký zážitek. Také se těším na fanclub. Z videí jsem viděl místní atmosféru a jsem na to dost zvědavý.


Kde vidíš svoje silné stránky a čím chceš týmu nejvíce pomoci?
Moje hra je založená na velké bojovnosti. Snažím se vybojovat každý míč a dát týmu nejvíc co můžu. Myslím, že i moje hra 1:1 a hra s pivotem je na slušné úrovni. Rád, bych pomohl i v obraně.


Jaké máš ambice do budoucna?
Chci se zlepšovat a pracovat na sobě. Hlavní ambicí je určitě účast v play-off. Dále bojovat i v Českém poháru, kde úspěch může být vstupenkou do evropských pohárů, což by byl veliký úspěch pro klub, ale i pro region.


A tvoje osobní ambice pro tuto sezonu a další kariéru?
Pracovat na své hře a posouvat ji dál. Chci se naplno věnovat bojům v extralize a být platný týmu a klubu, který mi dal šanci. Chci svojí hrou dělat radost fanouškům, na které se moc těším. Pokud se mi podaří uspět, bude čas si splnit i další velký sen, který má snad každý házenkář. Přestup do nejlepších lig a týmů světa, jako je Německo, Maďarsko či Francie.
A samozřejmě existuje i srbský národní tým, mé velké přání.

Komentáře k článku