I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 29:24 (13:12)

Zcela zaplněná ZDT Aréna hostila v sobotním večeru extraligové utkání domácích s TJ Cement Hranice. Zajímavostí bylo to, že to byla právě hranická hala, kde naše družstvo poprvé v historii okusilo jak chutnají extraligové body. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce bylo o důležitost získaných bodů postaráno a o vynikající atmosféru se pak staraly fankluby obou družstev.

Vstup do utkání se vydařil lépe hostům, kteří získali dvoubrankové vedení. To se jim dařilo udržovat do 13. minuty. Až ve druhé části prvního poločasu začali postupně přebírat vedení domácí, ale ani jim se nepodařilo odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. Poločasové vedení 13:12 a výkon na konci prvního poločasu však byly dobrým vkladem do dalšího průběhu utkání.
Ani vstup do druhého poločasu se ale domácím nepovedl a hosté, za které se prosazovali hlavně Tůma a Horut, udržovali jedno až dvoubrankové vedení. V 48. minutě utkání dokonce odskočili na tři branky, ale povedená přesilovka posadila domácí zpět do sedla. Obrana přidala na důrazu, Víťa Schams v brance přidal několik důležitých zákroků a i v útoku se novoveselští snadněji prosazovali proti už trochu unaveným hráčům soupeře. Posledních deset minut utkání tak novoveselští vyhráli 8:2 a zaslouženě získali další dva body, které je přiblížily k pozicím zajišťujícím účast v play-off.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Byl to pro nás naprosto klíčový zápas. Od sedmého kola žijeme společně s našimi fanoušky krásný příběh, který má po dnešku další díl. Utkání mělo vysokou úroveň a podařilo se nám v něm udržet palebnou sílu soupeře na 24 brankách což je pro nás velmi pozitivní. Za celý tým chci poděkovat oběma táborům fanoušků, kteří vytvořili tomuto nadprůměrnému zápasu nezapomenutelnou atmosféru.“

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Souhlasím, že to bylo utkání vysoké úrovně. Dlouho bylo vyrovnané, ve druhém poločase jsme se dokázali dostat do tříbrankového vedení a vše vypadalo dobře. Bohužel jsme poté udělali taktické chyby a Novému Veselí jsme dali možnost znovu se nadechnout. Prohra nás mrzí, ale stále máme o co hrát. Věříme, že v dalších zápasech dokážeme bodovat.“

Komentáře k článku