I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

Starší žáci úspěšní v prvním kole Žákovské ligy

Žákovská liga prošla před letošní sezónou změnou pravidel, v tomto ročníku se ze soutěže nevypadává, ale 25 účastníků se utká postupně na šesti turnajích každý s každým a všechny body se sčítají do celkové tabulky. Družstvo s nejvíce body se stane mistrem České republiky. Letošní první kolo absolvovali naši žáci v Kopřivnici a byli úspěšní.

 Hodnocení trenéra Tomáše Augustýna:

TJ Sokol Nové Veselí – Dukla Praha 19:29 (8:12)
Hned v prvním utkání Žákovské ligy nás čekal jeden z hlavních favoritů soutěže Dukla Praha. Proti výrazně fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme začali s respektem, ale díky vysunuté obraně jsme jej nutili k chybám a v 15. minutě byl stav vyrovnaný 6:6, ale v závěrečných pěti minutách jsme jej chybami a špatným pokrytím rychlého útoku nechali odskočit na rozdíl 4 branek. V druhém poločase si soupeř udržoval své vedení a po našem prostřídání na konci utkání odskočil na desetibrankový rozdíl.
Zápis z utkání najdete zde

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 19:15 (10:5)
Proti neznámému soupeři jsme si rychle vybudovali čtyřbrankový náskok. V utkání plném technických chyb na obou stranách jsme si po celé utkání udržovali náskok z úvodu a dovedli jej do vítězného konce.
Zápis z utkání najdete zde

TJ Sokol Nové Veselí – SK Velká Bystřice 25:18 (15:7)
Velká Bystřice odehrála velmi dobrá utkání proti Dukle Praha i Kopřivnici a byli jsme tak připraveni na těžký a vyrovnaný zápas. Do utkání jsme vstoupili s výbornou defenzivou, díky které jsme mohli trestat soupeřovy chyby rychlými útoky. V 17. minutě jsme vedli 12:5. V druhém poločase jsme náskok navýšili až na dvanástibrankový rozdíl. Poté jsme kompletně vystřídali celou sestavu a soupeř tak zkorigoval na konečných 25:18.
Zápis z utkání najdete zde

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 26:24 (15:13)
Do utkání proti domácím, kteří remizovali s Duklou Praha, jsme vstupovali s odhodláním bojovat a pokusit se soupeře potrápit. Do utkání lépe vstoupila Kopřivnice a postupně si vybudovala tříbrankové vedení. Ve 14. minutě jsme však šňůrou čtyř branek otočili vývoj utkání, dostali se do vedení, které jsme již nepustili. I díky zranění nejlepšího hráče soupeře jsme soupeře začali přehrávat a vedli i o pět branek. Kopřivničtí na konci mohutně dotahovali, ale nám se podařilo vítězství bezpečně uhájit a soupeř na rozdíl dvou branek korigoval výsledek až střelou ze závěrečného sedmimetrového hodu.
Zápis z utkání najdete zde


V turnaji jsme se zlepšovali zápas od zápasu, zejména v útočných kombinacích, kde jsme postupně snižovali počet technických chyb a zvyšovali úspěšnost zakončení. Obranná fáze fungovala velmi dobře na stranách, problém jsme měli na středu brankoviště a v pokrytí pivotů. V rychlém útoku jsme dokázali využívat první vlnu, druhá vlna však zatím chyběla. Výborný výkon předvedl ve všech utkáních brankář Martin Zalaba.

Komentáře k článku