I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Mladší dorostenci dovezli z Velmez Cupu stříbro

Mladší dorostenci si v rámci zimní přípravy zahráli na turnaji ve Velkém Meziříčí. Po velmi vydařeném výkonu si nakonec díky pouze rozdílu ve skóre s vítěznou Bratislavou odvezli stříbro.

 VELMEZ CUP 2014 byl solidně obsazen, účastníky byli kromě našich dorostenců ještě týmy z Velkého Mezíříčí, Litovle, Pradubic, Juliánova a Bratislavy. Hrálo se systémem každý s každým, takže šlo o velmi důkladnou prověrku toho, jak jsou týmy připraveny do druhé části sezóny.

Pro turnaj jsme neměli k dispozici 6  hráčů ročníku 1998, kteří se účastnili Kempu házenkářských nadějí v Nymburce. Tým jsme tedy doplnili čtyřmi mladšími hráči, měli svoji dorosteneckou premiéru a byli platnými posilami.

Na rozjezd nám los přiřknul domácí tým, po opatrném začátku se nám podařilo dostat se do tempa a zvítězit 15:9. Dalším soupeřem byly Pardubice, ty jsme zdolali 15:13. Urostlá Litovel nám dělala problémy pouze ze začátku, potom jsme díky pozorné obraně a zakončování z trháků uhráli jednoznáčný výsledek 22:12. Soupeř z brněnského Juliánova vzdoroval poměrně dlouho, závěr ale patřil nám, zvítězili jsme 19:12. Na závěr turnaje připadl souboj o první místo, který jsme si díky předchozím výkonům zahráli my s ŠKP Bratislava. V utkání jsme to byli my, kdo musel zkušený tým ŠKP dohánět ve skóre, jejich náskok sice nikdy nepřesáhnul 3 branky, ale dlouho se nám nedařilo jejich náskok smazat. Závěr utkání byl díky naší výborné obraně velmi dramatický, poslední (vyrovnávací) branku jsme dávali 10 vteřin před koncem zápasu. Díky lepšímu celkovému skóre nakonec zlato bral slovenský tým. Výkony hráčů, díky nimž získali na VELMEZ Cupu stříbrné medaile, jsou pěkným příslibem do nadcházející části sezóny.

Ondra Veselý byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Fotku z turnaje najdete zde

LU2

Sestava a branky: Vystavěl, Veselý 27, Suchánek 16, Kukla 15, Nedvěd 9, Bartůněk a Kupa po 5, Machovec 3, Vencelides 2, Vlček 1, Kaláb

Děkujeme našim fanouškům za hojnou účast a skvělou podporu.

 

 

Komentáře k článku