I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)
Český pohár mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 27:24 (13:10)

Mladší dorost na Kempa Cupu čtvrtý

Mladší dorost absolvoval první domácí prověrku před začátkem sezóny.

Ve dnech 30.8. – 1.9.2013 se mladší dorost poprvé v letošní sezóně přestavil na domácí palubovce. Na výborně obsazeném turnaji nakonec sice obsadil až čtvrté místo, ale do poslední chvíle bojoval s Karvinou o zlato.

Kempa Cup 2013 zahájili veselští dorostenci utkáním s tradičním soupeřem ŠKP Bratislava. Výborné hosty z Bratislavy dokázali naši borci ve velmi vyrovnaném souboji porazit o branku a vylepšili si tak bilanci s tímto týmem o cenné vítězství. (17:16)

Sobotní program zahájilo Nové Veselí utkáním s Jičínem. Rychlá, dynamická házená nám přinesla další vítězství na turnaji. (23:18)

Dalším naším soupeřem na Kempa Cupu byl tým Dukly Praha. Zbytečný respekt z velkého klubu nám působil problémy, nervozní rozehrávka a nepřesná střelba nás dostávaly do stále větší nejistoty, která vyústila v několik neproměněných „tutovek“ a také sedmimetrových hodů. V utkání s Duklou si celý náš tým vybral svoji slabou chvilku, kterou namotivovaný pražský tým využil a získal vytoužený veselský skalp. (16:20)

Turnajový systém, kde hrál každý s každým, nám ale i po prohře s Duklou dával naděje na první místo (Dukla prohrála s ŠKP). Díky vyrovnaným výsledkům rozhodovalo poslední utkání turnaje o konečném umístění hned čtyřech týmů. My jsme pro zlato potřebovali porazit Karvinou, remíza by nám stačila na medaili a prohra by nás odsunula na konečnou čtvrtou příčku.

Utkání s Karvinou jsme nezačali špatně, běhavé družstvo se nám dařilo ubránit. V útoku jsme po ubránění spojek zakončovali z křídel a Zdenál ze střední spojky svými góly stále držel veselské naděje. Na konci vyrovnané první půlky se bohužel zranil Study a i když hecoval z lavičky, jeho dirigování obrany na hřišti chybělo. Ve druhé části zápasu jsme se nechali zaskočit tvrdou karvinskou obranou, která nás přiměla k několika nepřipraveným střelám, po kterých ihned následoval trest v podobě rychlého protiútoku soupeře. I když se kluci nevzdávali a bojovali až do konce, utkání se nám nepodařilo dotáhnout k vítězství (22:24) a tým mladšího dorostu Nového Veselí tak nakonec obsadil na Kempa Cupu čtvrté místo.

Turnaj nám i přes konečné umístění potvrdil, že jsou mladší dorostenci tým s obrovským potenciálem. Kempa Cup nám dal možnost vyzkoušet si některé signály z letní přípravy, potkat se se silnými týmy, zakusit nekompromisní házenou. Pokud na sobě budou kluci pracovat jako dosud, mají před sebou slibnou házenkářskou budoucnost.

Lu2

Sestava: Studený, Vystavěl, Urban, Valoušek, Kukla, Veselý, Suchánek, Nedvěd, Přibyl, Smolík, Daniel, Krčál, Loub, Kaláb

Zvláštní poděkování patří rodině Němcových, která zajišťovala pro turnaj občerstvení a také fanouškům za skvělou podporu.

Komentáře k článku