I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

Starší žáci úspěšní na Prague Handball Cupu 2013

Starší žáci ve své kategorii, v konkurenci silných týmů nejen z Evropy obsadili 5. místo.

Starší žáci Nového Veselí se zúčastnili házenkářského turnaje Prague Handball Cup, turnaj je tradičně pořádán o velikonočních svátcích a letos se konal již jeho 22. ročník. Účastní se ho družstva nejen z Evropy, ale také Asie, Ameriky a Afriky.

V kategorii starších žáků, kde bojoval také náš tým, se utkalo 64 družstev z Čech, Slovenska, Chorvatska, Německa, Švédska, Dánska, Rakouska, Itálie, Kanady, Francie, Litvy a Estonska.
Veselské házenkářské naděje se v konkurenci silných týmů neztratily a díky výborným výkonům postupovaly kvalifikačními koly postupně až do nejlepší osmičky. Největším zážitkem z celého turnaje zůstane pro náš tým bezesporu vítězství nad německým Magdeburgem. Družstvo s finálovými předpoklady a především ambicemi jsme porazili srdnatým výkonem, všichni hráči odvedli na hřišti maximum. Z českých týmů se dostal ten veselský ve své kategorii nejdál a konečné páté místo je v silné konkurenci rozhodně velkým úspěchem.
Na výsledku se podíleli: trenéři – Pavel Hladík, Jan Krejz, Václav Špaček, hráči – Michal Studený, Matouš Valoušek, Roman Smolík, Zdenek Kukla, Martin Přibyl, Jan Krejz, Karel Daniel, Vojtěch Krčál, Denis Mach, Jiří Kaláb, Michal Pytlík, Marek Urban

Hodnocení trenéra Pavla Hladíka:
"Letošní ročník PHC má díky našim hráčům českou stopu i v kategorii starších žáků. Celkové 5. místo v konkurenci 64 týmů ze 12 zemí je opravdu velikým úspěchem. Kluci podali týmový výkon a každý zápas se lepšili. Myslím, že je tento turnaj pro kluky velkou motivací do budoucna, jako jediný český a slovenský tým se totiž dostali do konečné fáze, ve které si to 11 týmů rozdalo o konečné umístění. Největší odměnou bylo pro ně bylo vítězství nad týmem SC Magdeburg. Akademie tohoto klubu je jednou z nejlepších v Německu, tedy v zemi házené zaslíbené a tým, který jsme dokázali porazit, zvítězil v loňském ročníku PHC. Německý tým měl všechny trumfy na své straně, přesto se naši kluci postarali asi o největší překvapení této kategorie, když Magdeburg po mimořádném, srdnatém výkonu porazili o branku. Toto umístění našich starších žáků je velkým úspěchem. Kluci dokázali, že náš klub má další velmi dobrou generaci hráčů a tak se o svůj další růst bát nemusí. Myslím, že tito kluci nevybojovali poslední velké vítězství, je to velmi dobře poskládaný tým s velkým charakterem a já jsem rád, že jsem s nimi mohl tuto velkou sportovní radost prožít jako jejich trenér."

KCTM Nové Veselí - SV Koweg Görlitz e.V. (Německo) 17:14

V prvním utkání turnaje jsme nastoupili s velkým respektem. Družstvo v marodkou upravené sestavě se spolu potřebovalo nejprve sladit.  To se povedlo a díky bojovnému výkonu jsme do turnaje vykročili vítězstvím o tři branky.

KCTM Nové Veselí - HC Sporta Hlohovec (Slovensko) 25:5

V tomto utkání tým bezezbytku splnil taktické pokyny trenéra. Tlak v obraně nedovolil soupeři skórovat a nám naopak umožnil zakončovat z trháků. Celé utkání odehráli kluci ve vysokém tempu a zaslouženě vyhráli velkým rozdílem.

KCTM Nové Veselí - Põlva Käsipalliklubi (Estonsko) 19:25

Estonský tým měl výbornou levou spojku, která nás dost potrápila. Sice to byl velmi silný soupeř, na druhou stranu v tomto utkání jsme si vybrali snad jedinou slabou chvilku na turnaji a neodevzdali na hřišti vše, co umíme.

KCTM Nové Veselí - TJ Sl.Slavia Uh.Hradiště (Česko) 22:17

Na výsledek tohoto utkání proběhly před utkáním s kluky z Hradiště hecovací sázky:) Naštěstí pro hradišťáky jsme vyhráli a oni nemuseli běhat kolem haly v prádle... Ale úplně snadné vítězství to nebylo.

KCTM Nové Veselí - Viby IF (Dánsko) 16:9

Dánský soupeř byl velice disciplinovaný a nacvičenými signály před námi potrápil nejednoho soupeře. Nám tohle utkání vyšlo na jedničku, skvěle jsme bránili a především rychlými útoky jsme soupeře ze severu přehráli.

KCTM Nové Veselí - Slovan Modra (Slovensko) 19:13

Nedělní program jsme zahájili utkáním se Slovanem Modra. Houževnatý tým nám dlouho vzdoroval a výsledek utkání jsme výrazněji zlomili až v druhém poločase. Dobře jsme bránili, ale v útoku nám občas scházela trpělivost.

KCTM Nové Veselí - MŠK Považská Bystrica (Slovensko) 18:9

Druhým nedělním soupeřem byl opět slovenský tým, tentokrát z Povážské Bystrice. Zápas jsme měli pod kontrolou a odehráli jsme ho "profesorsky". Potřebovali jsme si vítězstvím zajistit postup do dalšího kola turnaje, ale zároveň jsme museli ještě pošetřit síly. Věděli jsme, že je budeme potřebovat...

KCTM Nové Veselí - SC Magdeburg (Německo) 15:14

Seběvedomý tým z německé házenkářské bašty jsme viděli deklasovat soupeře rozdílem třídy. Přesto se naši kluci nezalekli a od první minuty byli rozhodnuti bojovat o čestný výsledek. Jak utkání postupovalo, ukazovalo se, že nás soupeř nepřehrává, dařilo se nám držet se na dostřel ( v poločase jsme prohrávali o dvě branky). V poločasové pauze zřejmě klukům došlo, že mají na vítězství, spadla z nich nervozita a rozhodli se na hřišti urvat co jde. Každý hráč přispěl svým nejlepším výkonem a průběhem utkání šokovaný soupeř začal chybovat. Vítězstvím nad elitním neměckým týmem naši kluci dokázali, že nadšení a bojovnost umí dorovnat fyzické rozdíly a tabukové předpoklady. Ze zaslouženého, vybojovaného vítězství se radovali až do ochraptění...

KCTM Nové Veselí - Lugi HF I (Švédsko) 14:23

Vítězstvím nad Magdeburgem jsme postoupili do bojů o finálovou čtyřku. V utkání se švédským Lugi jsme doplatili na něšťastný los a turnajová pravidla. Zatímco my jsme absolvovali s hodinovým rozestupem zápasy tři, z nichž nás především ten poslední stál spoustu sil, do zápasu o finálovou skupinu se proti nám 40 minut po utkání s Magdeburgem postavil odpočatý soupeř, který odehrál dvě utkání a před zápasem s námi měl pět hodin volno. Švédský tým byl rozhodně hratelný soupeř a za normálních okolností bychom s ním dokázali sehrát vyrovnané utkání. V hlavě sice kluci vyhrát chtěli, ale byla na nich vidět obrovská únava. Na hřišti chyběl nemocný Denis, který fandil jenom z lavičky a taky Matouš, který fandil pro změnu z poloviny hřiště, protože na něj Lugi od první minuty vytáhlo osobní obranu.

Prohra se švédským týmem nás zastavila před branami finálové skupiny. Přesto kluci zaslouží pochvalu za skvělý výkon. Páté místo v tak silné konkurenci je velký úspěch.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře k článku