I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 30:29 (18:16)
Extraliga mužů: TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:21 (14:7)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 15:20 (6:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 22:19 (14:11)
Žákovská liga: TJ Nový Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 19:25 (11:15)

Starší žáci jsou v nejlepší desítce Žákovské ligy

V neděli 24. března v časných ranních hodinách odcestovali naši starší žáci do daleké Plzně bojovat o postup do dalšího kola Žákovské ligy.

První zápas pátého kola Žákovské ligy jsme zahájili zápasem proti Mladé Boleslavi. Brzké ranní vstávání naštěstí naše hráče nepoznamenalo a do prvního utkání nastoupili s potřebnou vervou. Výborně fungovala především obrana, díky kolektivnímu výkonu se nám podařilo vstoupit do turnaje vítězstvím 17:9 (8:3).

Druhé utkání už tak jednoznačný průběh nemělo, Ostrava nám dovolila pouze dvoubrankový poločasový náskok. Nízké skóre vypovídá o tom, že proti sobě bojovaly houževnaté obrany a oba týmy nedaly soupeři nic zadarmo. Ve druhé půlce nás na chvilku opustilo střelecké štěstí, pouze jednou jsme skórovali a tím jsme ostravskému týmu umožnili se na nás dotáhnout. V závěru byla nakonec šťastnější Ostrava a porazila nás jednobrankovým rozdílem 6:7 (5:3).

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti Karviné. S tímto týmem jsme se dlouho nepotkali, to bylo nejspíš důvod, proč jsme podcenili nástup do utkání. Následná šňůra obdržených branek byla pro náš tým natolik studenou sprchou, že se nám zpět do utkání už nepodařilo dostat. Rozpadla se nám obrana a také v útoku jsme hráli pouze jeden na jednoho, tím jsme usnadnili Karviné cestu k vítězství v utkání 17:9 (10:5).

V dalším utkání nás čekal domácí tým, který postupoval turnajem neporažen. Naštěstí se nám podařilo udělat za nepovedeným zápasem s Karvinou tlustou čáru a do utkání s Talentem Plzeň nastoupili naši hráči tak, jak je známe. Bránili opět důrazně a kolektivně, díky tomu se jim podařilo vytvořit si už v poločase šestibrankový náskok (10:4). Z nasazeného tempa neslevili veselští ani ve druhé půlce a důležitý zápas dotáhli do vítězného konce 17:11.

Poslední zápas pátého kola jsme odehráli s Frýdkem. V tomto zápase jsme už nic neponechali náhodě a jeho průběh jsme měli pod kontrolou, zahráli si i nejmladší hráči. Utkání s Frýdkem skončilo 17:14 v náš prospěch.

Konečným čtvrtým místem jsme si zajistili postup do dalšího kola Žákovské ligy, ve kterém se ve dvou skupinách utká deset nejlepších týmu republiky.

 

Děkujeme rodičům, kteří nám přijeli do Plzně fandit.

 

Branky: Valoušek 29, Přibyl 13, Mach 6, Kaláb 6, Daniel 4, Krejz Jan 3 , Smolík 3,Bartůněk 1, Krejz Rosťa 1

Tabulku a více inforamcí naleznete zde

Komentáře k článku