I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Na turnaji v Litovli čtvrté místo

V sobotu 25. srpna se oslabené družstvo našich mužů zúčastnilo dobře obsazeného turnaje O pohár města Litovle. Ten se letos konal již po třiapadesáté a největší ozdobou byl šestý celek Tipgames Extraligy házené z uplynulého ročníku HC Sokol Přerov. Pětici účastníků pak doplnily dva zahraniční týmy, polský ASPR Zawadzkie, devatý celek I. ligy a slovenský HC Pezinok, druhý celek I. ligy a samozřejmě domací prvoligový celek.

A právě ten byl soupeřem novoveselských v prvním utkání. Po vyrovnaném průběhu, kdy se soupeři "přetahovali" o každou branku, byl v závěru šťastnější domácí celek, který zvítězil 16:15.
Bezprostředně po tomto utkání, kvůli opožděnému příjezdu polského celku, nastoupili naši muži k utkání s favoritem turnaje HC Sokol Přerov. Úvodní utkání zřejmě posloužilo jako dobrá rozcvička, protože svého soupeře vůbec nepustili do utkání. Rychlá a dynamická hra novoveselských podpořená výborným výkonem brankáře slavila úspěch. Novoveselští si neustále udržovali malý náskok a na konci se mohli radovat z vítězství v poměru 23:21.
Třetím soupeřem na turnaji byl slovenský HC Pezinok. Bylo to opět velmi dramatické a vyrovnané utkání, které nakonec skončilo remízou 19:19.
V posledním utkání s polským celkem hráli naši muži o třetí místo na turnaji. Po celé utkání však mírně ztráceli na svého soupeře a nakonec odešli poraženi rozdílem čtyř branek - 22:18.

"Odehráli jsme velmi dobrý turnaj, kde při absenci tradičních opor (Strejček, Šůstek, Hron, Bláha, Kazatel) dostali svoji první vážnější šanci i hráči staršího dorostu. I ve značně okleštěné sestavě jsme dokázali soupeřům vzdorovat. Turnaj ukázal, že budeme velmi dobře připraveni po fyzické stránce. Velkým povzbuzením pro naše hráče určitě bude vítězství nad extraligovým Přerovem, který byl na turnaji kompletní a turnaj až na prohru s námi jednoznačně vyhrál. Právě v tomto utkání jsme zvítězili díky výrazně vyššímu tempu hry. Turnaj naopak ukázal značné nedostatky, na kterých budeme intenzivně pracovat." hodnotí účast na turnaji trenér Pavel Hladík. 

 

Pořadí Družstvo Skóre Body
1. Sokol HC Přerov 98:83 6
2. Tatran Litovel 83:80 6
3. ASPR Zawadzkie 83:84 4
4. TJ Sokol Nové Veselí 75:78 3
5. HC Pezinok 77:89 1

 

Kompletní výsledky 53. ročníku turnaje O pohár města Litovle jsou k dispozici zde.

Komentáře k článku