I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Copos Cup 2012

Starší žáci otestovali svoji formu na výborně obsazeném turnaji v Povážské Bystrici

O víkendu 10. – 11- 3. 2012 vyrazili starší žáci na Copos Cup do slovenské Povážské Bystrice. Turnaj s výborným obsazením skýtal možnost zahrát si těžká utkání a poměřit se se soupeři, jejichž hru příliš neznáme. Týmy z Povážské Bystrice, Bratislavy, Topolčan a Prešova patří mezi nejlepší na Slovensku, z České republiky dorazila kromě nás Karviná, která patří mezi tuzemskou špičku. Díky systému turnaje (hrál každý s každým) si naši starší žáci ve dvou dnech zahráli sedm velmi náročných utkání. Vyrovnanost družstev vnesla do turnaje pořádnou dávku napětí, do posledního z ápasu totiž nebylo nic rozhodnuto, všechny týmy si během turnaje vybrali svoji slabou chvilku a tak se pořadí a šance na medaile neustále měnili. Také naše KCTM bylo až do posledního zápasu s Karvinou ve hře o medaile, nakonec z toho sice bylo až páté místo, ale tentokrát, na rozdíl od posledního domácího turnaje, vybojované se ctí. Kluci dokázali porazit vítěze turnaje a remizovat se stříbrným týmem, odvedli výborný výkon a zaslouží pochvalu, kromě nepovedeného zápasu s povážským béčkem předváděli házenou, na kterou byla radost se dívat a ocenili ji i soupeři.

Hodnocení jednotlivých utkání

KCTM Vysočina Nové Veselí – ŠKP Bratislava 14:11 (6:8)

Hned po příjezdu nás čekal soupeř, který nás občas straší ze spaní – ŠKP Bratislava. Po sérii pěti posledních zápasů, kdy se nám nepodařilo výborně hrající Bratislavu přehrát, se našim klukům nastupovalo na palubovku dost těžko. Naštěstí si nechali vysvětlit, že každý je porazitelný a že je ten správný čas negativní sérii zápasů prolomit. Tentokrát si naši žáci nenechali utéct začátek zápasu a v poločase svítil na ukazateli hratelný dvoubrankový rozdíl v náš neprospěch. Díky velmi dobré práci v obraně se nám podařilo ve druhé půlce rozdíl nejen smazat, ale vyhrát tříbrankovým rozdílem.

KCTM Vysočina Nové Veselí – Tatran Prešov „A“ 15:21 (7:11)

Tatran Prešov před zápasem s námi naložil svému béčku dvacetibrankový výprask, takže bylo jasné, že nás čeká další těžký soupeř. Poločasový výsledek nám dával ještě naději na zvrat, ale v druhé půli si vybrala daň naše zbrklost. Chyby z obrany jsme se snažili kompenzovat rychlým zakončováním v útoku z nepřipravených pozic, obraně i útoku začala scházet důslednost a trpělivost. Tatran Prešov byl horkým kandidátem na vítězství v turnaji, nakonec skončil se stejným počtem bodů o příčku před námi pouze díky tomuto vzájemnému zápasu.

KCTM Vysočina Nové Veselí – Tatran Prešov „B“ 17:12 (6:6)

Po dvou náročných zápasech nás čekal zápas se zálohou Prešova. Kombinace únavy a podcenění soupeře udělala svoje a naší nekompaktní, pomalou obranou si bez problémů procházel každý prešovský hráč, který se rychleji rozběhnul. Hlavní poločasový pokyn trenérů „uklidnit se a začít bránit“ zafungoval a zápas se podařilo dotáhnout do pětibrankového vítězství.

KCTM Vysočina Nové Veselí – MŠK Povážská Bystrica „B“ 21:21 (13:10)

Na závěr prvního hracího dne nás čekalo utkání s domácím béčkem. Po předešlém utkání už byli kluci pozornější a důslednější v obraně, dařilo se i útoku, takže to vypadala na celkem poklidné vítězství. V desáté minutě druhého poločasu jsme vedli pohodlným pětibrankovým rozdílem. Nepřesnosti v zakončení ale začaly v poslední pětiminutovce z našeho náskoku nebezpečně ukrajovat, v samotném závěru se nám nepodařilo proměnit dvě šance, utkání tedy skončilo smolnou remízou.

KCTM Vysočina Nové Veselí – MŠK Povážská Bystrica „A“ 14:14 (5:5)

Ambiciózní domácí áčko na nás hned od začátku utkání vyrukovalo s osobní obranou naší levé spojky, nějaký čas tak trvalo, než se náš útok vyladil na hru v pěti. Obrana nám fungovala velmi dobře, nedávali jsme soupeři moc šancí na sehrání naučených kombinací, skóre tak bylo celé utkání vyrovnané. Konečných 14:14 bylo sice pro kluky zklamáním, ale tentokrát to byla remíza vybojovaná a zasloužená.

KCTM Vysočina Nové Veselí – HK Topolčany 20:11 (10:7)

Také Topolčany nám rozbili levou stranu útoku osobkou na Matouše. Ten si ale začal nemožnost útočit kompenzovat v obraně a zásobil získanými míči Smoldu, který je se stoprocentní úspěšností sázel do soupeřovy brány(celkem 7x). Také další čtyři útočníci nezaváhali a využívali celou útočnou linii k rozebrání soupeřovi obrany. Pěkný zápas se zaslouženým vítězstvím.

KCTM Vysočina Nové Veselí – HCB Karviná 7:15 (3:5)

V utkání o třetí místo nás čekal tým, který příliš neznáme (ročník 97 s Karvinou ještě nehrál). Věděli jsme, že nás čeká běhavý soupeř, kterému nesmíme dát v útoku šanci se nadechnout. To se díky výborné obraně v prvním poločase dařilo, dostali jsme pouze pět branek, ale také jsme přes kompaktní zasunutou obranu Karviné jenom tři dali. Poločasové vyrovnané skóre se nám bohužel nepodařilo udržet, bránili jsme sice pořád dobře, ale smůla tentokrát provázela obě křídla (celkem 12 ztrát a neproměněných šancí). Časté návraty do náročné obrany po pár vteřinách strávených v útoku nás stály příliš sil, které nám, společně s motivací, v závěru došly.

Branky: Suchy 36, Maty 18, Chladič 15, Láďa 9, Matěj 11, Smolda 8, Fiší 4, Kája 2, Vojta, Maty Klíma a Machy po 1