I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Čtvrtfinále bylo konečnou v Českém poháru

Čtvrtfinálové utkání Českého poháru přilákalo do novoveselské haly 350 diváků a ti své návštěvy nelitovali. Po všech stránkách zajímavé utkání, které se odehrávalo ve slavnostní atmosféře, nabídlo precizně provedené útočné kombinace, skvělé zákroky brankařů, vynikající obranné zákroky a krásné individuální akce. V bouřlivé atmosféře, která byla též ozdobou tohoto utkání, k ní přispěly oba týmy, i když novoveselští "tahali" od začátku za kratší konec.

Po úvodní sérii nepřesností na obou stranách otevřel skóre ve 3. minutě lovosický Jan Landa. Až do 10. minuty bylo utkání vyrovnané a domácím se dařilo odpovídat na branky hostů. Od stavu 4:6 však přišel velký nápor favorita utkání. Novoveselští polevili v obranné činnosti a v útoku hráli málo kolektivně. Zkušený extraligový soupeř toho využil a úsek do 19. minuty vyhrál v poměru 1:8. Následoval úsek hry, ve kterém si domácí dokázali rychlými kombinacemi v útoku připravit výhodné střelecké pozice. V 26. minutě tak snižovali na stav 10:16. Do konce I. poločasu přišla další šňůra lovosických, tentokrát čtyřbranková a na jejím konci byl na tabuli stav 10:20.
Do II. poločasu už nastoupili novoveselští bez přílišného respektu, který je svazoval v tom prvním. Vylepšili obrannou fázi a v útoku si rychlými a trpělivě hranými kombinacemi dokázali vytvářet dobré střelecké pozice. Se svým soupeřem drželi krok a v 8. minutě byl stav 14:23. Poté následovala pětibranková série lovosických a ti odskočili ve 13. minutě na 14:28. Novoveselští se však ani tohoto nepříznivého stavu nevzdávali a hnáni vpřed svými fanoušky pokračovali ve svém výkonu z úvodu II. poločasu. Na každou branku Lovosic dokázali odpovědět stejnou mincí a na konci utkání, kdy diváci ocenili výkon domácího i hostujícího týmu ovacemi vestoje, svitil na ukazateli stav 23:35. Novoveselští tak ukončili svoji skvělou cestu Českým pohárem více než důstojným způsobem.

"Utkání bylo pro náš tým velkou prověrkou. Bohužel jsme předvedli průměrný výkon a nedokázali tak navázat na velmi dobrý výkon s Kopřivnicí. Hlavně první půle byla z naší strany špatná. Hráči pod tlakem přestali hrát kolektivně a z toho pramenily zbytečné ztráty. Naopak druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý a prohráli jsme ho pouze o 2 branky. Základem zlepšeného výkonu byl kolektivní výkon a zrychlení naší hry. Právě v této činnosti jsme dokázali našeho soupeře přehrát a toho si velmi cením. Lovosice patří k týmům, který dává z rychlých útoků nejvíce branek v extralize. Celkově jsem samozřejmě s umístěním v Českém poháru spokojen. Postup mezi osm nejlepších družstev v této soutěži je zdaleka nejlepší umístění v historii našeho klubu. Pro všechny hráče i realizační tým bylo letošní působení v poháru velmi poučné. Asi každý si uvědomil, že pokud budeme přistupovat k tréninkům a zápasům zodpovědně můžeme hrát prakticky z každým týmem v ČR zajímavé utkání a to je na našem účinkování v letošním ročníku možná největší pozitivum." hodnotí pohárové utkání trenér Pavel Hladík.

Fotografie z utkání najdete zde.

Komentáře k článku