I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Postup do osmifinále ČP: Sokol Juliánov - Nové Veselí 32:44 (14:17)

O historický zápis do klubové histori se pokoušeli naši muži ve 3. kole Českého poháru, protože našemu družstvu se nikdy nepodařilo dostat mezi poslední šestnáctku v této soutěži. Los nám přál a soupeřem byl Sokol Brno Juliánov, tým, který po loňské sezóně hraje také o soutěž níže, v Jihomoravské lize. Jeho dosavadní výsledky v Českém poháru, kdy hladce vyřadil v 1. kole Sokol Sokolnice a ve 2. kole Sokol Telnice, soupeře z II. ligy nabádaly k opatrnosti.

Vstup do utkání mělo lepší naše družstvo. Vysunutá obrana 1-2-3 dělala soupeři velké problémy a rychle jsme se ujali vedení o 4 branky, 3:7 v šesté minutě. Poté se ovšem hráči Nového Veselí přizpůsobili pomalému tempu hry soupeře a ten náskok stáhl a v 13. minutě se poprvé v utkání ujal vedení - 9:8. Nevýrazný výkon novoveselských pokračoval i nadále a skoro celý zbytek prvního poločasu vedli domácí o 1-2 branky a jen výborný výkon Josefa Fišera v brance zabránil většímu rozdílu ve skóre. Ke konci poločasu se začala projevovat lepší fyzická kondice novovoselských a ti si do konce poločasu vytvořili alespoň minimální tříbrankový náskok.
Do druhého poločasu novoveselští zrychlili přechod do útoku a díky tomu snadno skórovali. Soupeř se však trpělivou hrou v útoku držel stále na dohled. V polovině druhého poločasu byl rozdíl pouze tříbrankový - 23:26. V polovině druhého poločasu se začala projevovat neustálá snaha novoveselských o rychlý přechod podpořená lepší fyzickou kondicí a po sérii ztrát domácích narostl během tří minut rozdíl ve skóre na 8 branek. Skóre pak narůstalo až do konce utkání, které skončilo vítězstvím novoveselských o 12 branek, 32:44.
Nové Veselí se tedy může těšit na zápas osmifinále Českého poháru.
"Po ospalém prvním poločase, kdy jsme se zbytečně přizpůsobili soupeři, byl výkon ve druhém poločase mnohem kvalitnější a blížil se tomu co po hráčích požadujeme. Naše sestava tentokrát byla neúplná díky zraněním a některé klíčové hráče jsme nechali odpočívat a více prostoru tak dostali méně vytěžovaní hráči. Svou úspěšnou premiéru v družstvu mužů si odbyl Matěj Vrzáček, autor tří branek, který je věkem ještě dorostenec. S konečným výsledkem a hlavně s postupem do osmifinále jsme spokojení a věříme, že los nám konečně přisoudí domácí prostředí a divácky atraktivního soupeře." hodnotí pohárové utkání trenér družstva mužů Pavel Hladík.

Komentáře k článku