I. liga mladšího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 27:23 (18:15)
I. liga staršího dorostu: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 25:30 (10:13)
Extraliga mužů: Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (9:17)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 30:25 (13:12)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Jičín 38:20 (18:9)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Ve 2. kole Českého poháru vítězně

Hned na úvod sezóny svedl los 2. kola Českého poháru proti sobě oba druholigové celky z Vysočiny a nabídl tak "předpremiéru" 3. kola ligové soutěže, kdy se oba soupeři střetnou znovu. Nové Veselí cestovalo do Velkého Meziříčí k soupeři, který okresní derby bere velmi prestižně a to se potvrdilo i tentokrát.

Po úvodním oťukávání, kdy padaly branky rovnoměrně na obou stranách hřiště získali novoveselští díky vysunuté obraně a rychlým útokům až šestibrankový náskok. Poté však ubrali na důrazu v obraně a soustředění při zakončování útoků nebylo stoprocentní. Soupeř se tak vrátil zpět do zápasu a pomalu ukrajoval z náskoku až do stavu 10:11. Povedená přesilovka novoveselských a nacvičená akce v posledních sekundách I. poločasu přinesla vedení hostů o čtyři branky (11:15).
Po solidním začátku II. poločasu však novoveselští opět polevili v obraně i koncovce a výsledkem byl nápor Velkého Meziříčí, které snížilo až na stav 17:19. Od tohoto stavu však novoveselští začali opět soupeře přehrávat. Projevilo se pravidelné střídání a rozložení zátěže na všechny hráče. Rozdíl ve skóre pomalu narůstal až na konečný výsledek 24:30.
Naše družstvo tak opět po třech letech postoupilo do 3. kola Českého poháru. V dalším zápase by se s velkou pravděpodobností mělo představit na domácí palubovce a soupeřem by mu měl být některý z týmů Tipgames Extraligy.

"Utkání jsme začali dobře, když jsme brzy vedli 9:3. Poté se, ale hráči nepochopitelně uspokojili a díky lehkovážnému přístupu neproměnili několik vyložených akci. Soupeře jsme tak dostali zpět do hry a ten díky maximálnímu nasazení dokázal utkání zdramatizovat. I když jsem utkání vyhráli větším rozdílem s výkonem jsem byl velmi nespokojený. Hlavně obraná hra a efektivita střelby byla velmi špatná. Podobné výkony si v mistrovské soutěži nemůžeme dovolit. Hlavně, když už tento víkend nastoupíme proti silným Hustopečím, které považuji za největšího soupeře v boji o postup. Doufám, že v tomto utkání předvedeme lepší výkon a poděkujeme tak našim výborným fanouškům, kteří nás v hojném počtu podpořili i v tomto pohárovém utkání ve Velkém Meziříčí." uvedl k zápasu trenér družstva Pavel Hladík.

Komentáře k článku