Extraliga mužů - play-out: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 23:29 (9:12)
Extraliga mužů - play-out: TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 28:25 (15:9)
I. liga mladšího dorostu: HK Baník Most - TJ Sokol Nové Veselí 20:46 (6:25)
I. liga staršího dorostu: Sokol Ostrava - TJ Sokol Nové Veselí 29:51 (12:26)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921 47:27 (20:10)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - SK Velká Bystřice 47:17 (21:7)
Č-S Pohár starší dorostenci: TJ Sokol Nové Veselí - ŠKP Bratislkava 29:20 (12:11)

Loučení s létem 2004

Loučení s létem 2000 Loučení s létem 2001 Loučení s létem 2002 Loučení s létem 2003

Poslední prázdninová sobota je v Novém Veselí již tradičně věnována benefiční akci Loučení s létem. Letošní již čtvrtý, reps. pátý ročník byl věnován těm nejmenším, dětem, a proto mu pořadatelé dali název "Den plný her". Celý den doprovázelo nádherné počasí a účastnící si tak mohli plnými doušky vychutnávat všechny akce, které pro ně pořadatelé v průběhu dne připravili.
Program odstartoval již v 8.30, kdy bylo zahájeno první utkání v házené minižáků o žvýkačkový pohár. Střetla se v něm družstva Nového Veselí "A" a Nového Veselí "B". Kromě domácích družstev se tohoto turnaje účastnila i družstva Chrudimi, Prioru Olomouc a ZŠ Heyrovského Olomouc. Po urputných bojích nakonec zvítězilo družstvo Chrudimi, domácí "A" družstvo skončilo na druhém místě a třetí příčku obsadilo družstvo Prioru Olomouc. Ocenění jednotlivým družstvům předával mistr světa z roku 1967, nejlepší házenkář ČSSR 1970 a stříbrný medailista z OH v Mnichově 1972 pan Jaroslav Konečný.

 

Odpolední program byl zahájen tradičním turnajem v nohejbale a dětskými soutěžemi. Děti soutěžili v pěti kategoriích a připraveno pro ně bylo pět disciplín - překážková dráha, srážení kuželek, hod míčem na terč, slalom mezi kužely s míčkem a hokejkou a šplh po provazovém žebříku. Po náročném pětiboji si mohli děti zahrát několik her a následně zazpívat se Stanislavem Hložkem.

     

V průběhu dne nebylo zapomenuto ani na rodiče. Ti si mohli zasoutěžit v hodu sedmiček na prvoligového brankáře Jana Vaňka nebo se se svými ratolestmi zúčastnit pokusu o vytvoření rekordu ve štafetovém hodu míčem. Této soutěže se zúčastnilo mnoho návštěvníků a společnými silami dohodili 20 548 metrů.

Pro všechny přítomné bylo připraveno bohaté občerstvení: opékala se krkovice, udili špekáčky, klobásy, k dispozici byl guláš i lahodné pivo. K příjemnou atmosféře celého odpoledne hrála kapela Tata Band Swing Dixyland. V 15 hod. byl za přítomnosti členů havlíčkobrodské župy, předsedy TJ Sokol Nové Veselí pane Krále a starosty obce pana Jonáka slavnostně otevřen zrekonstruovaný Sokolík, ve kterém mohli posléze návštěvníci strávit příjemné chvíle odpočinku. Program pokračoval exhibičním utkáním prvoligový dorostenců v jehož přestávce proběhlo vyhlášení dětských soutěží.

S nastávajícím podvečer se blížil i konec celé akce. Na programu bylo vyhlášení nohejbalového turnaje. Vítězem se stalo družstvo DELu, druzí skončili nohejbalisté z JMP a třetí nohejbalisté z Budče. Předposlední část programu měl na starosti zpěvák a bavič Stanislav Hložek. Ten svými písničkami a vystoupením příjemně naladil diváky na poslední část, tombolu. Pro majitele slosovacích lístků bylo připraveno mnoho zajímavých cen, od sportovních batohů, tašek, přes uzenářské a kosmetické balíčky až po hlavní cenu, domácí videokino. Vítězem hlavní ceny se stal Luděk Janda ze Žďáru nad Sázavou. Příjemný den plný sportovních her a labužnických zážitků některých návštěvníků zakončila kapela Tata Band Swing Dixyland.